Co powinna jeść przyszła mama

Jeżeli planujesz ciążę i chcesz do niej odpowiednio przygotować swój organizm, bądź już nosisz pod sercem swoje maleństwo, potrzebujesz rady jak poradzić sobie z dolegliwościami – zgłoś się do Nas.

Okres ciąży to niezwykle istotny czas w życiu kobiety. W jej organizmie zachodzi wiele fizjologicznych zmian, m.in. zwiększa się objętość krwi, wzrasta łożysko, jak również powiększa się macica, na skutek rosnącego płodu. Aby sprostać tym potrzebom, bardzo ważne jest odpowiednie odżywienie kobiety, zarówno przed zajściem w ciążę, jak i w trakcie jej trwania. Aby pokryć zwiększone zapotrzebowanie na wszystkie składniki pokarmowe, w tym: białko, niezbędne do budowy nowych komórek, tłuszcze, węglowodany oraz witaminy i składniki pokarmowe, potrzebna jest odpowiednio urozmaicona dieta. Wszystkie te składniki mają bardzo ważne znaczenie dla prawidłowego przebiegu ciąży, rozwoju maleństwa oraz jego zdrowia w późniejszych okresach życia. Dla kobiety ciężarnej, jest to również czas pojawienia się różnych nieprzyjemnych dolegliwości takich jak nudności, wymioty, zgaga, wzdęcia, zaparcia czy obrzęki. Jeżeli planujesz ciążę i chcesz do niej odpowiednio przygotować swój organizm, bądź już nosisz pod sercem swoje maleństwo, potrzebujesz rady jak poradzić sobie z dolegliwościami – zgłoś się do Nas. Powiemy Ci na co szczególnie warto zwrócić uwagę, aby urozmaicić swój codzienny jadłospis, oraz zaproponujemy zmianę aktualnej diety w zależności od występujących przypadłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>