Dlaczego warto udać się do dietetyka

Skoro staram się jeść zdrowo, to dlaczego nie chudnę?
Choruję na kilka schorzeń i chyba nic nie mogę jeść, bo wszystkie produkty wzajemne wykluczają się, proszę o pomoc!
Świetnie chudnę, póki nie zacznę normalnie jeść, później wszystko wraca. Jak uniknąć efektu jo-jo?

W teorii wszystko wydaje nam się jasne, ale kiedy przychodzi czas przełożenia naszej wiedzy na praktykę, wcale to takie proste już nam się nie wydaje.W ten czas, najczęściej zaczynamy szukać rozwiązania naszego problemu/ów w internecie
i tak z jednej strony przechodzimy na kolejne, gdzie zwykle znajdujemy sprzeczne informacje.
To jeden z powodów, ale nie jedyny dla którego warto udać się do specjalisty – dietetyka.

Odchudzanie, żywienie w chorobach dieto – zależnych tj. cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze, choroby układu sercowo – naczyniowego na tle miażdżycowym, różnorakie kamice, itd. – to nie lada wyzwanie dla pacjenta, ponieważ to od czego należy zacząć, to przede wszystkim od przeorganizowania nie tylko sposobu żywienia, ale prowadzonego dotychczas stylu życia.

Każdy z Nas jest inny, ma inne potrzeby, inne upodobania, jak również choruje na różne schorzenia. Dietetyk jest osobą, która dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, pomoże w wprowadzeniu koniecznych zmian, nawet jeśli na początku wydają się one niemożliwe. Ułoży indywidualny plan żywieniowy,dostosowany do potrzeb każdego z nas, oraz do osiągnięcia wyznaczonego celu, a w chwilach kryzysu popracuje nad naszą motywacją.

Proces odchudzania to żmudny czas, w trakcie którego pojawiać się będą liczne pytania i wątpliwości, dlatego warto wtedy mieć obok siebie osobę, na której wiedzy możemy polegać. Pamiętajmy jednak, że dietetyk to nie tylko specjalista zajmujący się wyłącznie osobami z problemem otyłości, ale również jest osobą specjalizującą się w żywieniu we wszystkich jednostkach chorób dieto-zależnych, pomaga kobietom planującym ciążę, ciężarnym oraz karmiącym
w racjonalnym żywieniu, tak aby dostarczyć swoim maleństwom wszystkiego co potrzebne dla prawidłowego rozwoju. Dietetyk oceni Twój stan odżywienia,a w razie potrzeby doradzi jak go poprawić, by np. w czasie chemio- bądź radioterapii zminimalizować skutki uboczne powyższego leczenia.

 

Jeżeli potrzebujesz rady bądź konsultacji, nie zwlekaj, zgłoś się do nas..

 

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości