Cześć! To właśnie MY….

Basia i Alicja!

Jesteśmy dietetyczkami, które uczą skutecznej zmiany nawyków żywieniowych. 

We współpracy z Tobą chcemy:

 • pokazać Ci, że zdrowszy sposób odżywiania nie jest czymś, z czym sobie nie poradzisz. Wystarczy tylko odpowiednio do niego podejść.

 • nauczyć Cię, jak samemu podejmować świadome decyzje żywieniowe, tak aby nie uzależniać się od liczenia kalorii czy wybranej grupy produktów. 

 • dać Ci wskazówki jak radzić sobie w sytuacjach dla Ciebie trudnych, zwłaszcza takich w których trzymanie diety wydaje Ci się niemożliwe (np. wyjście ze znajomymi, urodziny w każdy weekend, wyjazd na wakacje).

 • podpowiedzieć Ci co zrobić aby chęci przekuć w czyny, czyli jak mierzyć siły na zamiary.

 • pokazać Ci, że dieta ma dostosować się do Ciebie, a nie Ty do niej – nauczymy Cię Jak świadomie wybierać produkty ze sklepowych półek.

Naszą misją jest …

… to, aby dzielić się wiedzą jak zdroworozsądkowo i intuicyjne podejść do jedzenia. 

Naszym celem jest …

… nauczyć Cię jak praktycznie przeprowadzić zmianę Twoich nawyków żywieniowych, dlatego dostajesz od Nas gotowe narzędzia oraz wsparcie w drodze do osiągnięcia wyznaczonego przez Ciebie celu. 

Głodówkom i wymyślnym daniom mówimy STOP!

Na codzień oprócz pomagania pacjentom w gabinecie, jesteśmy mamami i żonami na etacie, dlatego wiemy co znaczy mieć dużo na głowie. 

Każda z Nas na pewnym etapie przeszła zmianę swoich nawyków żywieniowych (z powodu niedoczynności tarczycy Hashimoto, problemów z przewodem pokarmowym czy nietolerancji pokarmowych), dlatego wiemy z jakimi trudnościami możesz się zmierzyć.

Wierzymy też, że sama dieta to nie wszystko. Same się o tym przekonałyśmy.

Znowu mi nie wyszło, jestem za słaba. Bez sensu zaczynać od nowa, skoro przy pierwszej przeszkodzie znowu się poddam. Jestem na diecie, więc nie mogę jeść słodyczy.

Tych przykładów można by wymieniać bez końca. To nic innego jak Twoje myśli, przekonania (czyli to w co wierzysz), które ukształtowały się w Tobie na przestrzeni lat i Twoich doświadczeń. Będą one miały ogromny wpływ na przebieg każdej zmiany, nie tylko tej żywieniowej. A co najważniejsze, nie jesteś na nie skazana do końca życia, można je przepracować i zmienić na takie, które będą Cię wspierać.

Pokażemy Ci również, że błędy, które być może ciągle powtarzasz nie są tylko kotwicą ciągnącą Cię w dół ale mogą być okazją do nauki nowych umiejętności. Grunt to wyciągnąć właściwe wnioski!

Co za Nami przemawia?

 • DOŚWIADCZENIE: poradnię dietetyczną prowadzimy od 2015 roku.

 • WYKSZTAŁCENIE: magister dietetyki, specjalizacja – dietetyk kliniczny, liczne dodatkowe kursy.

 • ZADOWOLONY PACJENT: zerknij na opinie pozostawione przez naszych podopiecznych.

Rok 2021 jest dla Nas przełomowy pod wieloma względami. Udało Nam się m.in wygrać przetarg na projekt “ Zdrowy przedszkolak”, przeorganizować pracę w naszej poradni tak aby zwiększyć jakość naszych usług. Ale przede wszystkim, chcemy Wam przedstawić osobę bez której nie wyobrażamy sobie dalszego rozwoju naszej poradni. 

Oto Ilona Drzewiecka, dietetyk kliniczny, psychodietetyk, aktualnie nasza prawa i lewa ręka ale przede wszystkim osoba, którą darzymy ogromną sympatią i szacunkiem dla jej wiedzy i pracy. 

Prywatnie Ilona jest mamą, żoną oraz naszą bratnią duszą. W swojej pracy specjalizuje się w  kwestiach związanych z:

 • gospodarką hormonalną kobiet (zaburzenia miesiączkowania, insulinooporność, PCOS, cukrzyca, niedoczynność tarczycy Hashimoto),

 • wspieraniem kobiet przygotowujących się do ciąży oraz ciężarnych,

 • żywieniem dzieci, zwłaszcza na etapie rozszerzania ich diety,

 • wsparciem pacjentów po operacjach bariatrycznych.

Przez ostatnie 5 lat (od 2016 roku) prowadziła Inspiracje dietetyczne gdzie przeprowadzała indywidualne konsultacje, warsztaty kulinarne i prelekcje dla mieszkańców powiatu Włocławskiego.

Ilona jest świetnym edukatorem, który tak samo jak my uważa, że gotowy jadłospis choćby w 100% prawidłowo zbilansowany – nie załatwi sprawy. Dopiero wiedza jak wprowadzić potrzebne zmiany żywieniowe, zwłaszcza w krytycznych dla Nas momentach (impreza, spotkanie z koleżankami, wakacje czy święta) da Nam efekt na dłużej. A żeby na samej teorii się nie opierać, Ilona wszystkie zalecenia testuje na sobie, mężu i synku.

Ponadto, razem prowadzimy program niedożywieni.pl, gdzie wsparcia udzielamy pacjentom onkologicznym.

W pracy i życiu prywatnym kieruje się zasadą : IM BARDZIEJ NATURALNIE I PROSTO – TYM LEPIEJ! Dlatego oprócz dietetyki, w zaciszu swojego domu tworzy naturalne kosmetyki!